متخصص اورولوژی تهران

متخصص اورولوژی تهران
آنچه می خوانید...

متخصص اورولوژی تهران – متخصص اورولوژی یکی از پزشکانی است که به صورت تخصصی در زمینه درمان انواع بیماری های مرتبط با کلیه و مجاری ادراری فعالیت می کند. کلیه و مجاری اداری مانند سایر اندام های داخلی بدن ممکن است در معرض بیماری های متعددی قرار بگیرند و نیاز به درمان داشته باشند. در صورت بروز هر اختلال یا مشکلی در این نقاط باید به پزشک متخصص اورولوژی تهران مراجعه شود.

در تهران پزشکان زیادی هستند که به صورت تخصصی در زمینه جراحی کلیه و مجاری ادراری فعالیت می کنند. به همین علت است که انتخاب یک پزشک حاذق در این حوزه برای اکثر بیماران دشوار است. در این مطلب به معرفی یکی از پزشکان حاذقی که به عنوان متخصص اورولوژی تهران در زمینه درمان بیماری های کلیوی و مجاری ادراری فعالیت می کند؛ می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با خدمات متخصص مورد نظر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

متخصص اورولوژیست کیست؟

تمام پزشکان در سراسر کشور بعد از گذراندن دوره عمومی هفت ساله خود؛ در صورت تمایل چهار سال به صورت تخصصی در یک رشته خاص تخصص می گیرند. آن دسته از پزشکانی که بعد از گذراندن دوره عمومی؛ تخصص خود را در زمینه بیماری کلیوی و مجاری اداری مانند اندام های تناسلی دریافت کرده اند؛ به عنوان متخصص اورولوژیست شناخته می شوند.

متخصصان اورولوژیست در استان تهران به تشخیص، درمان و پیشگیری انواع بیماری هایی که کلیه و مجاری اداری را تهدید می کند و باعث به خطر افتادن سلامت آن ها می شوند؛ می پردازند. اکثر بیمارانی که به متخصص اورولوژیست مراجعه می کنند آقا هستند زیرا متخصص اورولوژیست به تشخیص و درمان بیماری ها و ناهنجاری های اندام تناسلی آقایان می پردازد. در این رشته تولید مثل زنان و اندام تناسلی آن ها بررسی نمی شود.

متخصص اورولوژی تهران
متخصص اورولوژی تهران

متخصص اورولوژی تهران به معاینه و درمان کدام یک از اندام های بدن می پردازد؟

متاسفانه بیشتر بیماری هایی که در قسمت کلیه و مجاری ادراری ایجاد می شوند؛ پیشرونده هستند؛ بنابراین پزشک متخصص باید بعد از معاینه؛ طی زمان کوتاهی برای درمان و پیشگیری از آن ها اقدام کند. برخی از مهم ترین اندام هایی در ناحیه کلیه و مجاری اداری توسط متخصص اورولوژی تهران معاینه و درمان می شوند عبارت هستند از:

  1. کلیه
  2. مجاری ادراری
  3. بیضه ها
  4. وازدفران
  5. آلت تناسلی
  6. اپیدیدیم
  7. کیسه منی
  8. غده های آدرنال
  9. پروستات

 

چه بیماری هایی توسط متخصص اورولوژی درمان می شوند؟

تنها برای درمان بخش های خاصی از بدن می توان به متخصص اورولوژی تهران مراجعه کرد. اغلب افرادی که به دکتر اورولوژیست مراجعه می کنند آقا هستند. آقایان اغلب به دلیل اختلالات و مشکلات اندام تناسلی و ناباوری به متخصص اورولوژی مراجعه می کنند. برخی از بیماری ها و اختلالاتی توسط متخصص اورولوژی تهران معاینه و درمان می شوند عبارت هستند از:

بیماریهای اورولوژی زنان از جمله بی اختیاری ادراری و سنگ کلیه و مشکلات مثانه مثل تومورها و… هم توسط اورولوژیست درمان میشود.

متخصص اورولوژی تهران
متخصص اورولوژی تهران

خدمات دکتر اورولوژی برای درمان بیماری

دکتر و جراح بیماری های کلیوی و مجاری ادراری بعد از مراجعه حضوری بیمار؛ با معاینه فیزیکی و سونوگرافی به بررسی وضعیت بیماری در بیمار مورد نظر می پردازد. معمولاً پزشک متخصص اورولوژی تهران طی زمان کوتاهی بعد از انجام معاینات دقیق می تواند علت بیماری را تشخیص دهد و روش مناسبی را با توجه به نوع بیماری و شرایط بیمار انتخاب کند.

جراح و متخصص اورولوژی از طریق روش هایی مانند شاک ویو تراپی و انجام جراحی های سرپایی و…به درمان بیماری هایی مانند زود انزالی، سنگ کلیه، اختلالات نعوظ، ناباروری، پروستات، بی اختیاری در ادرار، جراحی افزایش سایز آلت تناسلی و…می پردازد.

جراحی های متنوعی هستند که توسط جدید ترین دستگاه ها برای درمان کلیه، پروستات، مجاری ادراری با توجه به وضعیت بیمار انجام می شوند. انواع سرطان مرتبط با پروستات، کلیه و بسیاری از ناهنجاری هایی که از بدو تولد باعث اختلال در عملکرد دستگاه ادراری شده اند؛ به کمک جراحی هایی که توسط متخصص اورولوژی انجام می شود؛ قابل درمان هستند.

 

مراجعه به پزشک

حال که با متخصص اورولوژی آشنا شده اید؛ می توانید برای درمان هرچه سریع تر بیماری هایی که در این شاخه قابل تشخیص و درمان هستند، اقدام کنید. دکتر سید حمیدرضا آرزه گر به عنوان جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری (متخصص اورولوژی) با گذراندن دوره های تخصصی و تکمیلی در کشور هلند بسیاری از بیماری ها را مانند ناتوانی جنسی، اختلالات نعوظ، زود انزالی، ناباروری، سنگ کلیه و… را که در این شاخه بررسی می شوند؛ با استفاده از روش های نوین درمان می کند.

دکتر سید حمیدرضا آرزه گر بیشتر از 11 سال است که در این زمینه فعالیت می کند و تا به حال عمل های زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

 

دکتر سید حمیدرضا آرزه گر

دکتر سید حمیدرضا آرزه گر

اورولوژیست
جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *